I WILL HELP YOU CREATE
A LIFE THAT YOU WILL

love!

I am a business shaman, professional coach and lector with managerial experience.

I inspire people to create meaning in their lives and become the best versions of themselves.

„I open the door to freedom, joy, strength, vitality and real results.”

I learn from the best: Tony Robbins, Joe Vitale, Eric Pearl, Eckhart Tolle, Alberto Villoldo, Marcela Lobos.

WELCOME

I'm glad that our life paths have crossed.

The world we live in is the result of our choices and actions. I believe that true change begins within every one of us and that the key to lasting contentment is sincere human interest and integrity.

The world is waiting for you. Show it what you've got.

You'll never be better prepared than NOW.

Tereza

STEP OUT INTO THE LIFE OF YOUR DREAMS
I AM HERE FOR YOU

Creative dialogue that will lead you to finding your own optimal solutions.
Let me inspire you how to reach the next level in your business - doing what you love.
The art of wellbeing and vitality.
A completely extraordinary experience – return to wholeness, complexity, and integrity.

COME AND GET INSPIRED AT MY LECTURES AND WORKSHOPS (CZECH)

Čistota: Posvátná cesta nejmenšího odporu. Transformační retreat, kombinace šamanské energetické medicíny, jógy a mindfulness.

HAPPY PEOPLE
CREATE A HAPPY WORLD

K Terezce jsem šla z mnoha důvodů: Dezorientace, nespokojenost, strachy, bloky... To vše mě provázelo nekonečně dlouho a já dospěla k přesvědčení, že už takhle dál žít nechci. K Terce mě dovedla intuice. Nic jsem o její metodě nevěděla, ale podvědomě jsem cítila, že po všech psychoterapiích chci zkusit něco jiného...Vzpomněla jsem si na kraťoučký rozhovor s Terkou a rozhodla se. Hned ten den si na mě udělala čas, vše šlo jednoduše, bez překážek. Již po prvním sezení Reconnective Healing jsem se cítila jako vyměněná. Veselá, lehká, bezstarostná, nezatížená minulostí... Prostě jako znovuzrozená. Věty, kterým jsem dřív nerozuměla, dávaly smysl. Jakoby ze mě spadla tíha, nahromaděná za desetiletí. Děkuju Terezce za to, že mi dala tenhle dárek.
Petra Froese
Terezu jsem si do života přitáhla, když jsem začala pátrat po tom, jak změnit svůj dosavadní život plný stresů, nespokojenosti a nízké sebedůvěry. Necítila jsem se dobře, zároveň jsem ale odmítala brát antidepresiva, jak mi radili lékaři. S pomocí Terezy jsem pochopila, že změnit můžu jen sebe, a nikoli okolí. Přestala jsem se utápět v sebelítosti a začala jednat. Tereza mi k tomu dodala odvahy a za to jí velmi děkuji. Těším se na příští setkání s tímto krásným člověkem.
Klára Starostová

GUIDE TO GETTING RID OF WORRIES AND SUFFERING

I'm bringing you salutary medicine for pain and suffering that we often carry over generations and that prevents us from living happily and fully. I myself benefited from this cure and it helped me forgive and move forward.