Limpid Works, Donská 9, Praha 10
29. 5. 2019, 16:00-18:00

Mindfulness pro rodiče s dětmi

Mindfulness pro rodiče s dětmi

29. 5. 2019, 16:00-18:00
Limpid Works, Donská 9, Praha 10

SÍLA SE RODÍ Z KLIDU.

Být mistrem mezilidských vztahů, zvláště pokud se jedná o naše nejbližší rodinné příslušníky, je ten nejlepší způsob, jak se stát člověkem s vynikajícím charakterem. Vztahy jsou nejlepším meditačním a spirituálním cvičením 🙂

Namluvit toho můžeme mnoho. Ale jak to v našem každodenním životě vypadá ve skutečnosti? Panuje v naší rodině pohoda a klid, užíváme si společně života, trávíme spolu kvalitní čas a umíme se radovat? Jsou všichni spokojení? Děti se učí a stávají se tím, co vidí a cítí. Dokud jsou malé, tak především doma, v rodině. Ať se nám to líbí nebo ne, jsou naším dokonalým zrcadlem.

Pokud se nám nelíbí obraz, který v zrcadle vidíme, pojďme s tím něco udělat. Začít je potřeba u sebe...

Být láskyplný, milý a soucitný ve chvílích, kdy se zrovna nic zásadního neděje, není zas tak těžké. Jenže náš skutečný charakter se projeví právě ve chvílích nepohody - když jsme unavení, vyčerpaní, věci/lidé/události nejsou podle našich představ a na povrch vyplouvají hluboká vnitřní zranění.

Dokážeme i v takových chvílích projevit svým blízkým lásku a oporu, nebrat si věci osobně, zůstat v klidu a vytvořit řád uprostřed chaosu? Takový životní postoj vyžaduje zralost, neustálou bdělou pozornost, otevřenost a hlavně trénink. 

Viditelným znakem skutečně spirituálního člověka je hluboká spokojenost, radost a ochota věnovat druhým koncentrovanou, kvalitní pozornost a naslouchat s otevřeným srdcem s cílem porozumět, nikoliv argumentovat nebo odpovědět. 

Ruku na srdce: Trávíte rádi čas se svými dětmi, nebo se spíš těšíte, až odejdou do školy/školky, na kroužky nebo až usnou, abyste měli "konečně chvíli klid?" Necháváte je raději hodiny sedět před blikající obrazovkou, protože se jim nechcete věnovat...? Nepřipadá vám to přinejmenším trochu zvláštní? Jak se to vlastně stalo...?

Děti jsme si přeci přáli a ony nás potřebují. Potřebují vedení, vzory a naši přímou, ničím nerušenou pozornost. Chtějí, abychom jim naslouchali, projevovali jim své city a trávili s nimi čas. Tak proč to neděláme?

Vím, většinu z nás to nikdo neučil. My se však můžeme rozhodnout už nepředávat dál nevyhovující schémata chování děděná po generace.

Na to, jak zkvalitnit naše vztahy s dětmi a jejich prostřednictvím uzdravit svá vnitřní zranění na hluboké, spirituální rovině, se zaměříme na tomto workshopu.

Budeme si hrát, učit se a objevovat nové způsoby projevení vzájemného respektu a propojení

Zvládnout to může každý. Důležitá je hlavně chuť trénovat a zlepšovat se...

SPOLEČNĚ SE HRAVOU A PRAKTICKOU FORMOU NAUČÍME, JAK:

* Přijmout citové, emocionální (a jiné) limity u sebe i u svých dětí
* Si limity zvědomit a společně je překročit nebo zcela opustit
* Si nestěžovat, nevymlouvat se a místo toho aktivně a konstruktivně jednat
* Prohloubit soucit, empatii, přijetí a sounáležitost
* Snížit hladinu vnitřního stresu a neutralizovat napětí
* Se nenechat vyvést z míry a zůstat v klidu - aktivní práce s emocemi
* Jednat v souladu se svým instinktem
* Být v kontaktu se svým tělem a naučit se interpretovat své pocity
* Zvýšit bdělost, koncentraci a pozornost
* Aktivovat vnitřní sílu
* Nevytvářet a nešířit emocionální jed
* Budovat dlouhodobý respekt a uznání
* Neubližovat sobě ani druhým.

Budeme střídat momenty aktivity i klidu. Použijeme tělo, hlas i pohyb.

Vše volně propojíme s Kodexem rytířů Jedi a děti to myslím bude bavit  🙂
> Není emocí, pouze míru.
> Není nevědomosti, pouze poznání.
> Není vášně, pouze klidu.
> Není chaosu, pouze harmonie.
> Není smrti, pouze Síly.
(StarWars).

Je důležité učit děti, jak žít spokojeně v klidu a míru aniž bychom potlačovali svou přirozenost a emoce. Mnohem lepší, než o tom mluvit, je být jim co nejlepším příkladem. 

Přijďte si to natrénovat v praxi. Vezměte s sebou své děti. Cena semináře zahrnuje vstup buď jednoho nebo dvou dospělých a jejich dětí (max. 3). Objednávku najdete níže.

Workshop je vhodný pro děti, které jsou již schopné udržet delší dobu pozornost, spolupracovat a respektovat chvíle, kdy budeme v klidu - tedy od 3 let výše.

PŘIHLÁŠKA

NÁVOD, JAK SE ZBAVIT STAROSTÍ A TRÁPENÍ

Mám pro vás blahodárný lék na bolesti a trápení, která si často předáváme po generace a nemůžeme díky nim spokojeně a plnohodnotně žít. Velmi mi pomohl skutečně odpustit a posunout se dál.