Be my Valentine

Ten nejcennější dar, který můžeme druhému člověku dát, je prostor BÝT.

Slyšet jeho hudbu pod povrchem myšlení a slov. Naslouchat mu srdcem s cílem porozumět, nikoliv argumentovat. Vstupovat do společného prostoru bez očekávání, bez přípravy, beze strachu, s otevřenou myslí a s plnou, koncentrovanou pozorností. Dívat se každou buňkou svého těla z tisíce různých nezávislých perspektiv.

Hluboce si uvědomovat sám sebe a vytvořit tak bezpečný prostor, aby ostatní mohli udělat to samé – pokud budou chtít. Být nezávislým svědkem životních příběhů i odkrývání hlubokých, krvácejících ran aniž by nás to nutilo jakkoliv reagovat. Jen tam BÝT. Naší mysli se možná zdá, že je to málo, ale ve skutečnosti nemůžeme pro nikoho udělat víc.

Poskytnout lidem prostor BÝT se všemi nedostatky, pochybnostmi a jizvami umožňuje jejich duši cítit se komfortně, osvobodit se od strachu a otevřít se. A to je moment, kdy může vstoupit láska.

Mám ráda lidské praskliny, i když jsou jsou neoddělitelně spojeny s bolestí. Vím, že čím jsou hlubší a větší, tím více jimi může dovnitř vstoupit světla. A tím méně je pak v nás temnoty.

Láska není vztah. Není určena konkrétnímu člověku, nemůže se vyčerpat. Je to naše schopnost milovat a dát druhým prostor BÝT.

Život mě naučil, že čím více je v někom zloby, tím víc je v něm bolesti a tím víc potřebuje obejmout a slyšet, že ho máme rádi.

Prosím, udělejme to. Nejen na Valentýna 🙂

Pomohu vám vytvořit život, který budete milovat!

Odebírejte mé novinky a články

Nenechte se připravit o žádnou z informací a novinek, které na svém blogu publikuji. Klikněte na tlačítko níže, vyplňte svůj e-mail a jakmile budu mít něco nového, dozvíte se o tom jako první.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů.