Čas jsou peníze

Nebo ještě přesněji: To, čím a s kým trávíme náš čas, rozhoduje o tom, jak vypadá náš život. Vyplatí se dívat se na to jako na investici.

Říká se, že jsme průměrem pěti lidí, kteří jsou nám nejbližší (tedy trávíme s nimi nejvíce času). Někdy je dobré zamyslet se nad tím, zda nám to víc dává nebo bere. Protože ať chceme nebo ne, projeví se to časem na tom, jak se cítíme a to se promítne do našich vztahů, zdraví i do našich peněženek.


Jedno z mých rozhodnutí do roku 2020 je zacházet se svým časem co nejefektivněji. Použít ho konstruktivně pro to, co chci, nikoliv ho plýtvat na to, co nechci.

Trpělivost není mou silnou stránkou, naopak – je to věc, na které musím denodenně pracovat. Mám velké vize a sny, nemalé nároky na sebe i na lidi v mém okolí a když nevidím výsledek hned, probouzí se ve mně temná síla.

Dlouhá léta mě ovládala, protože jsem si to neuvědomovala. Mnohokrát jsem se svým vlastním přičiněním dostala až na samou hranici vyhoření. V managementu korporátních firem, ve vlastním businessu, ve vztazích, ve sportu. Chtěla jsem být nejlepší a mít to hned. Všechno se ve mě vařilo.


Poučila jsem se. Dnes už vím, kdy se temná síla hlásí o slovo, že ji mohu transformovat a použít konstruktivně. Život mě naučil, že jediný možný způsob, jak naplnit velké vize je dělat dobře malé dílčí kroky. Každý den se konfrontovat s realitou s plnou pozorností, s disciplínou, s láskou a totálně.

Vím, kam směřuji, ale nepodceňuji ani důležitost každého jednotlivého kroku. Disciplínu mám velmi dobrou. Používám ji teď především k tomu, abych žádný z těch malých kroků neopomíjela. 


Jediný moment, který máme k dispozici, je teď. Každý náš jeden konkrétní krok nebo rozhodnutí které činíme nyní v sobě obsahují celou naši minulost i budoucnost. Dělejme je vědomě a dobře. Štěstí se skrývá v maličkostech. Nepodceňujme je. Abychom mohli dělat skvěle velké věci, musíme se nejprve naučit dělat skvěle ty malé. A pak za čas, až se ohlédneme, zjistíme, co všechno jsme dokázali.


Vytvořila jsem si na to nástroj, který jsem pracovně nazvala „Make my day“. Je to můj každodenní osobní záznam o tom, kolik jsem měla disciplíny a odhodlání naplňovat svou vizi v malých, dílčích činnostech a nakolik jsem se nechala ovlivnit tím, co chtějí druzí. Pomáhá mi to zůstat nohama na zemi a specifikovat reálné konkrétní činnosti, o kterých vím, že jsem schopná je zvládnout a mít z toho dobrý pocit.


Z vlastní zkušenosti vím, že zdrojem negativity a veškeré prokrastinace je buď to, že nevíme, co v životě chceme, nebo to víme, ale nevíme, jak toho dosáhnout. V obou případech se na tom dá pracovat. Já jsem ten druhý případ a pomáhá mi soustředit se plně na to, co můžu udělat TEĎ.

Pokud byste se chtěli inspirovat, napište mi, svůj formulář pro denní plán činností vám ráda pošlu.

Pomohu vám vytvořit život, který budete milovat!

Odebírejte mé novinky a články

Nenechte se připravit o žádnou z informací a novinek, které na svém blogu publikuji. Klikněte na tlačítko níže, vyplňte svůj e-mail a jakmile budu mít něco nového, dozvíte se o tom jako první.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů.