Dance Into The Life 

Představ si pořádnou chumelenici. Na první pohled to je totální chaos. Když to pozoruješ déle, zjistíš, že to má dokonalý řád. Je to jemné, krásné, lehké, jiskřivé a čisté. Dýchá z toho klid, mír, ticho a radost. Je to tanec nekonečného množství vloček, které spolu dohromady tvoří neopakovatelnou podívanou. Každá z nich funguje pro celek. Nikdy nechodily do tanečních – prostě jenom jsou a to stačí. Všichni jim ten jejich tanec věříme.

Pod tlakem každodenních starostí často zapomínáme na to, že i my lidé jsme součástí přírody, ve které každou vteřinu vzniká nekonečné množství různých kombinací, tvarů a možností. Neustále se to pohybuje, mění a strukturalizuje, ale je v tom zároveň skrytá precizní kauzalita, kontinuální vývoj, růst a zdokonalování. Zvířata a rostliny se tohoto vesmírného tance účastní nevědomě. Nám lidem byla dána možnost volby – můžeme se rozhodnout, zda zůstaneme nezúčastněně sedět s rukama v klíně a budeme to jenom pozorovat, nebo jestli se budeme spontánně pohybovat spolu s tím, co k nám přichází. Vesmír je jeden velký taneční parket a zve nás do světel reflektorů. Není škoda nechat život jen protančit kolem…?

Jestli máš pocit, že tě tenhle taneček láká a chceš se přidat, zkus to. Hýbat se umí každý. Prostě nějak začni. Neřeš, jak u toho vypadáš. Funguje to organicky, podvědomě a automaticky, ale cítit to můžeš jedině srdcem. Nalaď se na společný rytmus a pak tě to v té lidské chumelenici donese přesně tam, kde máš zrovna být. Neboj se, ten, kdo to celé režíruje, moc dobře ví, co dělá – jen to možná zatím přesahuje hranice našeho lidského chápání. Zkus věřit tomu, že je to dobré, i když ti to předem nedává žádné záruky.

Dovolíš-li si s tím plynout, vždy k tobě ve správný čas přitančí to, po čem toužíš. Nic se neděje náhodou a všechno spolu souvisí – je to součást choreografie. Nevyžaduje to žádné velké úsilí, jen nechej skrz sebe všechno úplně volně proudit (emoce, pocity, slova…) a nedrž se zpátky, protože můžeš přijít o cennou příležitost. Zajímá-li tě to, co se ti zrovna objevilo v životě, reaguj na to hned – v příští vteřině může být všechno jinak a tvá šance se už nemusí opakovat. Kulisy se změní a začne nová scéna.

Otevři se všemu, co tě přitahuje a neboj se to prozkoumat – určitě to totiž nepotkáváš náhodou. Je-li ti to sympatické, má to stejnou vibraci a je to pro tebe vhodné. Cítíš-li, že máš něco udělat, říct, nebo se s někým potkat, neodkládej to – má to svůj důvod. Jaký, to se dozvíš až později ve víru tance 🙂 Jestli tam ale zůstaneš jen tak stát, nezjistíš o životě vůbec nic a časem se začneš rozpadat.

Tohle má být zábava a dobrodružství, tak si dovol zažít něco nového a nečekaného. Překvapí tě, kam až se můžeš dostat. Život se ti začne odhalovat organicky, vše do sebe zapadne, často zcela beze slov. Začne se to řídit samo, protože se konečně ocitneš v té správné roli, která pro tebe byla napsaná. A když někdy náhodou šlápneš vedle nebo vypadneš z rytmu, určitě tam bude někdo, kdo ti pomůže vrátit se zpět.

Myslím si, že čím více nás bude tančit v souladu s vesmírnou choreografií, tím méně si budeme navzájem ubližovat. Jestli i ty stále ještě váháš, tak už se konečně pohni a inspiruj tím ostatní.

Let’s Dance!

Pomohu vám vytvořit život, který budete milovat!

Odebírejte mé novinky a články

Nenechte se připravit o žádnou z informací a novinek, které na svém blogu publikuji. Klikněte na tlačítko níže, vyplňte svůj e-mail a jakmile budu mít něco nového, dozvíte se o tom jako první.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů.