Jak si naplno vychutnat život?

Všude okolo nás je nepřeberné množství příležitostí, chutí, vůní, tvarů a krásy. Je to tak jednoduché – stačí si jen vybrat, ochutnat a užít si to…

Tak proč to většinou nedokážeme a místo toho, abychom se uvolnili, dopřáli si hezké zážitky, objevili a vytvořili něco nového, tak jsme v křeči, trápíme se a stagnujeme?

Je to proto, že naše mysl není dostatečně otevřená a trénovaná na aktivní, svobodný, flexibilní a konstruktivní způsob života. Často zcela uvízneme v tunelu omezeného vnímání a destruktivních rodinných/společenských stereotypů, které nám brání vidět možnosti v celém rozsahu a žít naplno.

V důsledku toho cítíme diskomfort – nejprve na emocionální rovině, později obvykle i na rovině fyzické. I přes to, že víme, že to rozhodně není stav, který by nám prospíval, setrváváme v něm, protože ho považujeme za jediný možný.

Uzavřená mysl nemá jinou možnost. Proto je potřeba ji otevřít a trénovat na konstruktivní způsob tvoření. Sundat klapky z očí.

Pak obvykle zjistíme, že to, co nás nejvíc štve a na co nejvíc nadáváme, je ve skutečnosti vynikající příležitost jak vytvořit něco (např. produkt), co to zlepší a zároveň zanechá nesmazatelnou stopu v tomto světě.

Život máme proto, abychom si ho vychutnali. Do poslední buňky našeho těla, se vším, co nabízí. Jen ho přežívat je škoda.

Z vlastní zkušenosti vím, že jsou období, kdy tu cestu z tmavého tunelu sami nejsme schopni najít. Pak musí někdo přijít a rozsvítit, nebo nás vzít za ruku a vyvést nás ven.

Lidé se často ptají, k čemu je vlastně dobrý kouč nebo mentor? Právě k tomu.

Povede vás z temnoty.

Proto jsem pro vás vytvořila Umění žít: https://www.terezahanusova.cz/.

Ochutnejte…

Pomohu vám vytvořit život, který budete milovat!

Odebírejte mé novinky a články

Nenechte se připravit o žádnou z informací a novinek, které na svém blogu publikuji. Klikněte na tlačítko níže, vyplňte svůj e-mail a jakmile budu mít něco nového, dozvíte se o tom jako první.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů.