Umění odevzdání

Až přijde tvůj čas na skutečné partnerství, budeš potřebovat dospět, zbavit se iluzí a mít odvahu přinášet oběti.

Ten skutečný partner tě povede do hloubky k tobě, ukáže a pojmenuje všechny tvé jizvy, křivdy, bolesti a lži. Vynese je na povrch a ty s nimi budeš muset denodenně žít, dokud před nimi nepřestaneš utíkat, nenajdeš v sobě sílu postavit se k nim čelem a konečně je vyřešit.

Život v partnerství roztrhá na kusy tvou přetvářku a odnaučí tě hrát navyklé role. Odhalí tvá nejhlubší tajemství. Nebudeš se mít už za co schovat, na co se vymluvit a budeš se cítit zranitelně. Budeš plakat a třást se a nakonec ti nezbyde než obětovat všechny své iluze pravdě.

Když to přijmeš, můžeš se uzdravit. Máš-li partnera, který tě opravdu miluje, udělá to pro tebe z lásky. Uprostřed své největší zranitelnosti pocítíš, jakou sílu v sobě má rozhodnutí někomu se plně odevzdat.

Až když už nemáš co ztratit, tak všechny bariéry padnou, ty přestaneš vzdorovat a tvé srdce se otevře. Přestaneš konečně lásku vyžadovat a začneš ji dávat. A pak už jí nikdy nebudeš mít nedostatek.

Naši partneři zde nejsou proto, aby nás učinili šťastnými. Jsou tu proto, aby nás učinili vědomými.

Když budeme mít štěstí, potkáme milujícího učitele. Ale nebude to o růžích, o dárcích a romantice. Jestli to bude opravdové, bude to spíš docela masakr. Možná se v takovém vztahu budeš muset úplně nově definovat.

Třeba to v hloubi duše víš a proto jsi radši sám.

Potkat „toho pravého“ znamená něco úplně jiného, než se píše v pohádkách. Znamená to ocitnout se dříve či později uprostřed své nejtemnější temnoty a naučit se ji plně přijmout. Denodenně prožívat i partnerovu temnotu a přesto neztratit láskyplné spojení.

Každé setkání s temnotou tě povede hlouběji k sobě. Časem už se jí přestaneš bát a naučíš se s ní žít v míru. Proto budeš v míru se sebou i s ostatními lidmi.

Pochopíš, že lásku nemusíš nikde hledat. Zjistíš, že ji nosíš ve svém srdci a že jediné, co tě od ní odděluje, je strach. Strach ze setkání s temnotou.

Jenže, až přijde ten partner, který zavolá tvou duši, tak se tomu neubráníš. Vezme tě tam a připraví tě o všechny iluze. A tím tě naučí vidět věci tak, jak skutečně jsou. Bez obalu, bez příkras a bez přetvářky. A to může být šokující.

A ještě poznámka na konec. Až se objeví, jsi připraven. Poznáš ho, neboj 🙂

A víš jak? Vstoupí s láskou do tvé temnoty ?

Pomohu vám vytvořit život, který budete milovat!

Odebírejte mé novinky a články

Nenechte se připravit o žádnou z informací a novinek, které na svém blogu publikuji. Klikněte na tlačítko níže, vyplňte svůj e-mail a jakmile budu mít něco nového, dozvíte se o tom jako první.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů.