Mít se dobře je přirozené

Většina z nás má někde hluboko v sobě zakódovaný program, že „život je těžký“. Není se co divit, vždyť ještě nedávná historie tomu opravdu do velké míry odpovídala. Jenže dnes už je to jinak a tak možná přišel čas, kdy toto univerzální přesvědčení můžeme opustit, abychom mohli žít lépe a umožnili to i našim dětem. Mnozí z nás jsou již připraveni nahlédnout vše ze širší perspektivy a dále nekopírovat vzorce myšlení předchozích generací, o kterých víme, že nám již neslouží.

Ale chceme se opravdu mít lépe? Většina z nás určitě odpoví, že ano, jenže když na to dojde, tak nějak nevíme, jak to udělat. Snažíme se ze všech sil, ale nedaří se nám to – protože si neuvědomujeme, že pokud chceme ve svém životě opravdu vidět změny, musíme se nejprve odhodlat je udělat. Znamená to převzít plnou odpovědnost nad naším životem, nad všemi našimi myšlenkami a činy a začít aktivně měnit vše, co nám nevyhovuje. A do toho se už mnohým z nás nechce.

Jestliže se rozhodneme nadále se životem těžce plahočit – trpět a obtížně zdolávat příkoří, určitě vám to naše realita umožní zažít plnými doušky. V intencích programu „život je těžký“ lze přežívat libovolně dlouho. Jen to není moc příjemné, protože to obvykle provází nespokojenost, nemoci, problémy ve vztazích, chudoba a velmi omezené možnosti. Příliš radosti ze života nám tento způsob existence asi nepřinese.

Pokud chceme, můžeme program „život je těžký“ kdykoliv opustit. Ve skutečnosti být spokojení, mít se dobře a užívat si života naplno je nejhlubším přáním nás všech. Život nás učí, že realita je vždy přesně taková, jako její pozorovatel. Svým úhlem pohledu tvoříme svět, ve kterém žijeme. Možná k tomu, abychom si vytvořili to, po čem toužíme, stačí jen změnit perspektivu.

Je to stejné, jako třeba s autem. Máte na výběr, jakou realitu si zvolíte – můžete chodit pěšky, jezdit MHD, jezdit starým vozem nebo mít krásné a pohodlné auto. Komfort cestování s každou z těchto variant dostává úplně jinou dimenzi. Obvykle pokaždé, když si v životě „dovolíme“ posunout se o kousek dál a mít se líp, začne se zlepšovat i všechno ostatní. Mít se dobře znamená moci ze sebe dát to nejlepší a být tak k maximálnímu prospěchu i druhým.

Chtít mít lepší život co nejdříve je přirozené. Trápení je tady proto, abychom nakonec zjistili, že už ho máme plné zuby a že si zasloužíme žít bez něj. Máme k tomu dnes ideální podmínky. Doba, ve které žijeme, je úžasná v tom, že každý má možnost svobodné volby. Neexistuje žádné univerzální pravidlo, kterou cestou kráčet vpřed. Ve skutečnosti každá cesta je správná. Kudy máme jít, to každý nejlépe cítíme uvnitř sám. Náš instinkt nás vede, dovolíme-li mu to. Neznamená to, že už ve svém životě nepotkáváme problémy, ale zdoláváme je s mnohem větším nadhledem a vnímáme je jako příležitosti.

Pokud si dovolíme mít se lépe, budeme se mít lépe. Problémy a utrpení se nás nedrží, to my se držíme jich. Pokud se rozhodneme s nimi rozloučit, nemusíme je již ve svém životě mít.

Na tom, že se chceme mít lépe, není nic špatného, dokonce je to základní princip evolučního procesu. Jestliže jste k rozhodnutí, že se chcete mít lépe sami dospěli, pak je to přirozenou součástí vašeho vývoje a je čas posunout se dál – do lepší reality. Je čas bez jakýchkoliv výčitek vyhnat ze svého života Bídu a jít hledat své Štěstí.

Pomohu vám vytvořit život, který budete milovat!

Odebírejte mé novinky a články

Nenechte se připravit o žádnou z informací a novinek, které na svém blogu publikuji. Klikněte na tlačítko níže, vyplňte svůj e-mail a jakmile budu mít něco nového, dozvíte se o tom jako první.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů.