SEXUÁLNÍ ENERGIE JAKO ZDROJ ŽIVOTNÍ SÍLY A TVOŘIVOSTI

Kolem sexuality panuje spousta studu, strachu, tabu, předsudků a nejistoty. Ty ale obvykle pramení jen z neznalosti a z nedostatku informací. Tak jako všechno, čeho se v životě obáváme…

✨

Vědomá intimita, vášeň a tělesnost jsou má velmi oblíbená témata.

✨

A asi není člověk, kterého by nezajímala. Ve skutečnosti hýbou celým světem, i když my často děláme, že nás se vůbec netýkají.

✨

Tak se na ně pojďme společně podívat hlouběji.

✨

Sexuální energie je zcela přirozená, je naší nedílnou součástí a byla nám dána proto, abychom ji používali k tvorbě, k potěšení a k radosti, nikoliv abychom se za ni styděli nebo ji potlačovali. Má v nás volně proudit a projevovat se s lehkostí, hravostí a s vášní ve všem, co děláme.

✨

Pokud se svou sexualitou pracujeme vědomě, je zdrojem velké síly, mocným spojením s univerzální energií a přirozeným způsobem, jak se plně a pravdivě projevit.

✨

Každý z nás máme hluboko v sobě zvíře, které chce svobodně žít. A máme zároveň i mysl, která nás od zvířat odlišuje. Máme dar vědomí.

✨

Nechat se vést přirozeným instinktem a umět se při tom vědomě rozhodovat je klíč ke spokojenému, naplněnému životu. Ten klíč nosíme všichni v sobě. Stačí ho jen použít a odemknout jím to, na co jsme zapomněli, nebo od čeho jsme se odpojili. Klíč leží v hluboké moudrosti našeho těla – jedině tam může dojít k transformaci.

✨

Za svou několikaletou praxi v osobním rozvoji jsem dospěla k přesvědčení, že velká většina lidských problémů pramení z potlačené sexuality. Obvykle poznám už na první pohled, zda vášeň a touha v člověku volně proudí a on se jí nechá spontánně vést, nebo zda se potlačuje. Je to vidět ve tvaru i pohybu těla, v gestikulaci je to slyšet i v hlase.

✨

Je velký rozdíl v tom, když chceme mít život pod kontrolou (což vede k upjatosti, k depresi, k pasivitě a nemoci) nebo zda je život nespoutaný a my si dovolíme s ním radostně plout. Energie buď proudí a volně se projevuje, nebo je někde zablokovaná. Zamyslete se, jak to máte právě teď vy.

✨

Nový pohled na vztahy

Aby chlapec mohl dospět v muže, potřebuje ženu, která už nebude hrát jeho matku, učitelku či pečovatelku. Potřebuje ženu, která mu nebude říkat, co má dělat, ale bude po něm sexuálně toužit a plně se mu odevzdá.

✨

Pak se muž může zrodit ve své plné síle. Dospělý muž si je vědom své hodnoty a nemá potřebu o ní s nikým diskutovat, argumentovat, nebo soupeřit. Je to člověk činu. Já tomu říkám, že má „koule“. Hovoří za něj to, co tvoří. Jde a dělá to, co je potřeba.

✨

Aby dívka mohla dospět v ženu, potřebuje dospělého, silného muže, který ji bude umět vést. Ne proto, že je slabá nebo neschopná se o sebe postarat, ale protože ji miluje – opravdově, bezpodmínečně a nabízí jí tím svou pevnou ochranu. Ona pak spočine v jeho láskyplném náručí v bezpečí a může si dovolit být křehká, jemná a něžná – k sobě i k němu.

TAKOVÉ SPOJENÍ JE POSVÁTNÉ 
✨

Pár uvědomění

? Jestli chceš, aby se ti druhý otevřel, musíš se otevřít i ty.? Musíš vystoupit ze své izolace a stát se totálně zranitelným.? Nemůžeš nic nepředstírat ani hrát.? Musíš se odvážit ukázat se ve své nahotě a pravdě. Tak jsi nejkrásnější ??Když to uděláš, vstoupíš do své opravdové síly a zrodí se v tobě nový druh člověka.

 INTIMITA NENÍ JEN O SEXU. JE PŘEDEVŠÍM O SPOJENÍ, O DŮVĚŘE, O POROZUMĚNÍ, O RESPEKTU A O ODEVZDÁNÍ.

Závěrem

V práci s posvátnou ženskou a mužskou energií mi velmi pomohla tantrická filosofie. Pokud cítíte, že potřebujete jít dál a nechat v sobě i ve svém životě svou sexuální energii volně proudit – jestli chcete, aby vás vyživovala, ráda vám doporučím literaturu, speciální cvičení nebo praktiky a pomohu vám v rámci své terapeutické praxe odstranit hluboko zažraný pocit studu a viny z těla, abyste se mohli opět plnohodnotně a autenticky projevovat.

✨

Tantra kromě klasické sexuality vědomě pracuje například s bolestí i se zakázaným potěšením, čímž efektivně z těla uvolňuje veškerá nahromaděná traumata, křivdy, bolest, stud a strach.

✨

Každý z nás má někde hluboko v sobě pevný pancíř, který musí povolit, abychom se mohli uvolnit a naplno si užívat potěšení života. Já umím projít libovolně pevným pancířem a znovu tak rozproudit zablokovanou životní energii. Obvykle se jí uvolní velké množství. Stane se to v pravý čas.

✨
A TAM TEPRVE ZAČÍNÁ PLNOHODNOTNÝ ŽIVOT V OPRAVDOVÉ SÍLE, KTERÁ SE PROJEVUJE NEKONEČNOU KREATIVITOU A MAGICKOU PŘITAŽLIVOSTÍ.
?
❤️
Pomohu vám vytvořit život, který budete milovat!

Odebírejte mé novinky a články

Nenechte se připravit o žádnou z informací a novinek, které na svém blogu publikuji. Klikněte na tlačítko níže, vyplňte svůj e-mail a jakmile budu mít něco nového, dozvíte se o tom jako první.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů.