Žena je můza

Je měkká, přijímající, vnímající, milující, uvolněná a nenásilná.

Přemýšlí a jedná intuitivně na základě toho, co cítí. Nedopracovává se k závěrům logicky, ona ví. Je spíš jako proces, nic pevného. Je tady a teď a proto se stále mění. Je orientována na vnitřní svět a je přirozeně empatická a spirituální. Přijímá a tím se posiluje. Umí vstřebávat a jejím principem je klid. Proto má dělohu a může otěhotnět. Miluje, následuje, jedná ze srdce, čeká a je trpělivá. Je studnou životodárné energie, ze které je možné neomezeně čerpat.

Žena ve své plné síle si je vědoma toho, že dobývá tím, že se odevzdává. Pokud potká silného muže, který ji dokáže vést, ocenit a umí se jí také odevzdat, je připravena následovat ho kamkoliv. V tomto způsobu existence je velká síla. Vytváření kompatibility a schopnost odevzdat se není slabost, pokud se to děje vědomě. Je to závazek ze srdce a ten nejjistější způsob, jak mohou muž i žena zářit ve své plné síle a dosáhnout všeho, po čem touží.

Velmi dlouho mi trvalo, než jsem byla schopná výše uvedené myšlenky přijmout. Další léta mi trvalo, než jsem jim opravdu do hloubky porozuměla. A ani potom nebylo vůbec jednoduché vzít si je za své a začít je opravdu žít. Stejně jako mnoho dnešních žen jsem si zvykla existovat v typicky mužském nastavení – být racionální, dominantní, agresivní, s orientací na výkon a směrem ven, zahleděná do budoucnosti, v neustálé bojové pohotovosti, v permanentním neklidu a nespokojenosti. To byla moje realita, jak jsem ji přes 30 let denně vídala kolem sebe. A všichni v ní to měli nastaveno podobně, jako já. Neznala jsem jiný svět…

K objevení, poznání a přijetí svého ženského principu jsem potřebovala dozrát. Došlo k tomu až v momentě, kdy jsem opustila zajeté koleje. Jsem vděčná za to, že jsem měla příležitost v sobě nosit dvě děti a dát jim život, protože tím jsem pochopila mnohé. Zažila jsem, jak má síla exponenciálně roste, když jsem schopná se zcela odevzdat a pozitivně se spojit s druhými.

Jedním z nejsilnějších ženských principů, který může v našem světě způsobit zásadní změnu, je schopnost nahradit konkurenci a boj kompatibilitou a spoluprací. Vzdát se odporu a soupeření a místo toho si zvolit tvůrčí symbiózu znamená objevit skutečný život. Je to naplňující a smysluplnýzpůsob existence, ze kterého mohou profitovat všichni, kdo se ho účastní.

Po světě chodí mnoho lidí v mužském těle s dominijícím ženským aspektem a naopak. Vůbec nejde o rozlišení na fyzické entity a o posilování principu duality. Myslím si ale, že je dobré vědět, jak mužské a ženské principy fungují, že je máme v různé míře v sobě zastoupeny všichni (ať už jsme si toho vědomi nebo ne), že cílem je dostat je do rovnováhy a ukončit neustálé soupeření a boj mezi nimi, aby mohly splynout.

Zkusme najít způsob, jak spolu mohou ženský i mužský princip spokojeně existovat – uvnitř nás i kolem nás. Když zmizí vnitřní konflikt, eliminuje se i konflikt vnější. Prostřednictvím našich vztahů, které nám nastavují zrcadlo, se můžeme vydat na objevnou cestu, postupně obsáhnout to, co nám dosud chybí a přiblížit se rovnováze a celistvosti.

Být ženou neznamená být slabá, pasivní a lhostejná. Ale ani manipulativní, tvrdá a bojující a za všech okolností soběstačná (což obvykle = upjatá). Znamená to být nekonečnou studnou energie za mužem, aby z ní mohl čerpat sílu a inspiraci pro svá dobrodružství.

Žena je múza. Bohyně všech umění.

Velkou inspirací je mi má dcera. Je láskyplná, plně přítomná a pečující, jenže to neznamená, že neumí být taky pěkně hustá, divoká a důrazná až krutá, když na to přijde. Je šťastná v bahně a hnoji u koní, ale i ve třpytivých šatech a střevíčkách pro princeznu. Je v ní přirozeně aktivní velká moudrost a síla, kterou se jí snažíme v rámci našich osobních a rodičovských možností nechat svobodně projevovat. Hodně jsem se toho od ní naučila jenom tím, že ji pozoruji. Díky.

To, co není agresivní, v dlouhodobém horizontu vyhrává. Voda je silnější než skála, časem ji podemele. Objevme v sobě, aktivujme a používejme tento mocný ženský princip. Přinese nám to úplně jinou kvalitu života.

* Síla se rodí z klidu.

** Muž a žena se doplňují.

*** Opravdové štěstí je štěstí pocházející z celistvosti.

**** Pokud chceme dosáhnout trvalé spokojenosti, naše vnitřní bytost musí být androgynní.

K objevení a důkladnému prozkoumání principu ženství, vztahů, lásky a partnerství mi velmi pomohla literatura od OSHA. Mnoho jeho myšlenek jsem použila i v tomto příspěvku, učím je na svých seminářích a také je sama žiji. Jsou inspirující, univerzálně platné a nadčasové.

Pomohu vám vytvořit život, který budete milovat!

Odebírejte mé novinky a články

Nenechte se připravit o žádnou z informací a novinek, které na svém blogu publikuji. Klikněte na tlačítko níže, vyplňte svůj e-mail a jakmile budu mít něco nového, dozvíte se o tom jako první.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů.