Když jsi slabý, budu tvoje síla

“Silní muži” jsou součástí mého života odjakživa. Přitahují mě a inspirují, jsem ráda v jejich společnosti. Dokážu jim naslouchat a dát jim co potřebují. Jsem tu ve své síle, aby se o mě mohli opřít, když upadnou.

Silní muži patří i k mým typickým klientům. Přijdou a zaplatí si konzultaci, na které obvykle stráví dost času i energie tím, aby mě přesvědčili, že jsou úplně, ale úplně v pohodě. Bývají silní, často bohatí, úspěšní, svalnatí, nezávislí, demonstrují mi svou převahu a tvrdí, že nemají žádný zásadní problém, že všechno je vlastně jak má být. Jen…. mají tu a tu nemoc, nefungují jim vztahy, berou antidepresiva, drogy atd… Vlastně o nic nejde, protože až tohle vyřeší, bude to všechno úplně ok.

Jenže pro mě žádné AŽ neexistuje. Vím, proč přišli zrovna za mnou a vím, jaké to je, takhle žít. Cítím jejich bolest, i kdyby ji sebevíc popírali. Jsem s nimi. Poslouchám, kladu otázky, sleduji reakce mysli i těla a vytvářím bezpečný prostor pro to, aby se i ten nejsilnější muž mohl svobodně otevřít. Jakmile přijde ten správný čas, vezmu ho do hloubky a dostanu ho do kontaktu se vším, od čeho se v průběhu života odpojil: Pravda, bolest, strach, emoce, láska.

Pak často boříme zdi a dáváme všemu volný průchod – máme slzy (často i poprvé v životě!), objetí, dojetí, vděčnost a hlavně, uvolnění a ÚLEVU.

Když jsme slabí, nemusíme se trápit, uzavírat se do sebe, a připadat si neschopní. Stačí si říct o podporu, s důvěrou se plnou silou opřít o někoho, kdo to unese, zvednout se a jít dál.

Život mě naučil, že naše bolest vzniká proto, že nevyjadřujeme a nedáváme lásku, kterou v sobě cítíme. Vyslechla jsem spoustu příběhů, byla svědkem mnoha životních zvratů, proměn i zázraků.

Nejvíc síly a největší potenciál k transformaci se ukrývá v momentech, kdy silný muž přestane bojovat, uzavírat se a utíkat, dá otevřeně najevo svou slabost, usměje se a projeví lásku, kterou v sobě nosí.

A já – dokud budu mít sílu, vždycky tady budu, abyste se o mě mohli opřít.

#welcomehome

… Samozřejmě, že to platí i pro ženy. Těch, které to mají stejně, jako silní muži, je mnoho. A kdysi jsem k nim patřila i já….

Pomohu vám vytvořit život, který budete milovat!

Odebírejte mé novinky a články

Nenechte se připravit o žádnou z informací a novinek, které na svém blogu publikuji. Klikněte na tlačítko níže, vyplňte svůj e-mail a jakmile budu mít něco nového, dozvíte se o tom jako první.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů.