Řekni to narovinu!

Znáte tenhle typ rozhovoru?:
„Co je?“ „NIC!“
Patříte i vy k lidem, kteří používají ublížené slůvko NIC, které ale ve skutečnosti moc dobře ví co chce? Na první pohled nevinné NIC totiž lže a manipuluje.

Všichni hluboko uvnitř moc dobře víme, co potřebujeme nebo chceme. Tím, že to rovnou neříkáme, jsme neupřímní k sobě i k našemu okolí.

Někdy se mi zdá, že kolem lidí doslova vidím takové ty bubliny s větami, které nikdy nevyřknou:
„Už mi dej pokoj!“
„Líbíš se mi.“
„Mrzí mě to…“
„Chci být chvíli sám.“
„Máš krásné oči.“
„Mám nápad, chceš na tom se mnou spolupracovat?“
„Tohle dělat nechci.“
„Přál bych si….“

Proč si to neřekneme narovinu, abychom věděli, na čem jsme?
Protože máme strach. Nejčastěji strach z odmítnutí. Bojíme se, že nejsme dost dobří. A že to, po čem toužíme, si nezasloužíme. Nebo máme strach, abychom druhým neublížili, když jim řekneme něco, co se jim nebude líbit.

A víte co? Mnohokrát jsem se v životě přesvědčila, že situace, kterých se nejvíc bojíme, nám ve skutečnosti poskytují největší potenciál k růstu.

Prozradím vám tajemství – STRACH LŽE. Tím, že řeknete pravdu, nemůžete nikdy udělat chybu. PRAVDA sice někdy bolí, ale UZDRAVUJE. A nenechte se mýlit – hluboká pravda a opravdová láska nejsou vždy jen růžové, měkoučké a voňavé. Pokud jsou skutečně opravdové, umí být i syrově drsné a nekompromisní, když je to potřeba.

Naučit se říkat pravdu může zcela změnit náš život.

Žádejte o cokoliv, co potřebujete nebo chcete. Udělejte si z toho zvyk a nebojte se záporné reakce – to nejhorší, co se vám může stát je, že uslyšíte NE a budete zase tam, kde jste byli. Žádáním nic neztratíte, naopak – můžete jedině získat. Řekněte lidem naprosto konkrétně, co chcete a pokud je to potřeba, zkuste to klidně i opakovaně. Když to nevyjde hned, příště třeba budou příznivější okolnosti…

Občas možná uslyšíte NE. Ale odmítnutí není osobní! Nevzdávejte se a zkoušejte to dál. Nakonec vždycky někdo řekne ANO.

Říkejte, co máte na srdci a žádejte o to, co chcete. Lidé čekají na to, až se jich zeptáte, něco jim pochválíte, řeknete jim, co se vám nelíbí, nebo co od nich potřebujete. Dokud nevyjádříte, co chcete, nevědí to a nemohou vám to dát.

Neužírejte se potají tím, co byste chtěli, ale nemáte. Nebuďte sehnutí, ukřivdění a zhrzelí. Místo toho se narovnejte a nahlas vyjádřete to, co je potřeba. Vezměte všechny ty bubliny, co se kolem vás vznáší a doručte ty vzkazy lidem, kterým jsou adresovány. Můžete tím jedině ZÍSKAT – TO PO ČEM TOUŽÍTE!

Řekněme si to narovinu. Jsme dospělí. Umíme mluvit a pusu máme proto, abychom se mohli vyjádřit. Nechovejme se už jako malé děti, které se z různých důvodů bály říct, co si myslí a proto radši lhaly, ohýbaly realitu a popíraly samy sebe. Dnes už jsme velcí a nemusíme se ničeho a nikoho bát. Neexistuje žádný objektivní důvod, který by nám bránil svobodně vyjádřit to, co máme na srdci.
Toužíme být spokojení a svobodní, ale neuvědomujeme si, že toho můžeme dosáhnout jedině skrze opravdovost, upřímnost, autenticitu a integritu.

ŽÍT V PRAVDĚ A ŘÍKAT PRAVDU NENÍ HŘÍCH, ALE CTNOST. I KDYŽ PRAVDA NĚKDY BOLÍ.

Myslím si, že ten úplně největší nesmysl je vzít si to, co máme na srdci, ale bojíme se to vyjádřit, s sebou do hrobu. Prosím nedovolte, aby to byl i váš případ. TO, CO CHCETE ŘÍCT, NĚKDO POTŘEBUJE SLYŠET. Nechat si to pro sebe přeci nedává smysl!

A poznámka na konec: Pravda bydlí v srdci ❤

Pomohu vám vytvořit život, který budete milovat!

Odebírejte mé novinky a články

Nenechte se připravit o žádnou z informací a novinek, které na svém blogu publikuji. Klikněte na tlačítko níže, vyplňte svůj e-mail a jakmile budu mít něco nového, dozvíte se o tom jako první.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů.